Zapraszamy do Kępna!
Użytkownicy
· Gości online: 3


· Użytkowników online: 0

·Ostatnio widziani:

· Łącznie użytkowników: 1,281
· Najnowszy użytkownik: Monalisa
Losowa fotografia
para łabędzi
para łabędzi
Przyroda w powiecie wieruszowskim
Szybkie linki
Bezpłatne badania w trakcie Dni Wieruszowa
Zaproszenia na imprezy w regionie[b]Wczesna diagnoza, regularne badania i samokontrola to główne czynniki, dzięki którym cukrzyca czy miażdżyca stały się chorobami, nad których rozwojem możemy zapanować. Podczas tegorocznych Dni Wieruszowa będzie można bezpłatnie skorzystać z badań poziomu glukozy i cholesterolu, biorąc udział w akcji Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie.[/b]

Już 15 czerwca wszyscy mieszkańcy Wieruszowa i okolic będą mieli okazję sprawdzić stan swojego zdrowia na stadionie WKS Prosna ul. Sportowa 7. W godzinach 15.00-20.00 profesjonalny personel medyczny wykona badania przesiewowe wszystkim osobom chcącym skontrolować swój stan zdrowia. Dzięki tej inicjatywie pacjenci otrzymają szansę uczestniczenia w wydarzeniu, którego celem jest uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest ich zdrowie i co zyskują, dzięki regularnym badaniom.

[b]Choroby XXI wieku[/b]

Cukrzyca i miażdżyca wymieniane są jako jedne z głównych chorób cywilizacyjnych wśród otyłości, nadciśnienia tętniczego czy nowotworów. Przyglądając się wymienianym schorzeniom i przyczynom je wywołującym, widać, że większość chorób powoduje następne, tworząc swoiste zamknięte koło. Zachorowując na jedną z chorób cywilizacyjnych, znacznie podnosimy ryzyko zachorowania na następną. Wspólne przyczyny, wzajemnie napędzają powikłania. Chorobom cywilizacyjnym można jednak zapobiegać. Jak donoszą statystyki - zaledwie 10% zdrowia stanowi leczenie. Sukces życia w pełni sił zależy w 52% od prowadzonego stylu życia, 22% od środowiska, w jakim żyjemy i w 16% od genetyki.

[i]Wzrost zachorowalności w dużej mierze spowodowany jest brakiem regularnych badań profilaktycznych – Mówi Paweł Klimczak ze Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie, organizatora akcji – Bezpłatne badania pozwalają wykryć zagrożenie odpowiednio wcześniej, bo jak wszyscy dobrze wiemy „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Organizowane przez nasze Stowarzyszenie badania maja rozwiać wątpliwości pacjentów co do stanu ich zdrowia, bez długiego oczekiwania na termin badania czy wizyty u specjalisty. Mamy nadzieję, że uda nam się przebadać jak największą ilość mieszkańców Wieruszowa.
[/i]
Inicjatorem organizowania badań jest Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie powołane w trudnym dla większości pacjentów okresie zmian w funkcjonowaniu polskiej służby zdrowia. Głównym celem działania Stowarzyszenia jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie promocji zdrowego trybu życia i ochrony zdrowia. Wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
W najbliższym czasie:

Brak wydarzeń.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· zabytki
· szukam
· Wynajem podnośnika k...
· Poszukuję numizmatyk...
· Losy wojenne Wiktora...
· Książka z wieruszows...
· Józef Sobczyński ps....
· Wojenna historia [Ar...

Losowe tematy
· Książka z wieruszow...
· Wieruszowska Fabryk...
· Sprzedam szafę
· Uliczki znam w Wier...
· Wydarzenia historyczne
Najwyżej oceniane zdjęcie
Brak głosów w tym miesiącu
3,583,604 unikalne wizyty