Zapraszamy do Kępna!
Użytkownicy
· Gości online: 2


· Użytkowników online: 0

·Ostatnio widziani:

· Łącznie użytkowników: 1,333
· Najnowszy użytkownik: Jack rabbit
Losowa fotografia
wysoki stan Prosny wiosną
wysoki stan Prosny wiosną
Przyroda w powiecie wieruszowskim
Szybkie linki
Mapy
Nazwa mapy Opis
   
Mapa Gilly'ego fragm. BIII Mapa zawiera obszar na południe od Kalisza, bardzo dobrze widać okolice Kępna.
   
Mapa Gilly'ego fragm. BIV Dlaszy "ciąg" na południe mapy BIII. W legendzie tej mapy jest datowanie, cała poprawna nazwa i to dla kogo była zrobiona. Na niej jest brakujący maleńki fragment naszego powiatu i reszta okolicy.
   
Mapa ReymanaMapa Reymana z lat 70-tych XIXw z zaznaczonymi wieloma ciekawymi punktami których dziś już nie ma.
   
Legenda do map Reymanna Legenda do oznaczeń i opisów użytych na mapach Reymanna.
   
Manoeverkarte Holenderska, wojskowa Mapa - "manoeverkarte".
Mapa jest bardzo ciekawa, ale z dużą ilością błędów w zapisie np. miejscowości gdyż dostosowana była do możliwości językowych "niskoziemnnych".
   
Mapa z 1936r Polska mapa z 1936r obejmująca obszar Kępna i ok. 20km na północ (poza Ostrzeszów) oraz wschód (Węglewice, Ostrówek, Tyble, Czastary).
   
Mapa z 1944r Niemiecka mapa z 1944r, obejmuje obszar na południowy wschód począwszy od Baranowa aż po Wieruszów (na wschód) oraz Kuźnicę Słupską i Opatów (na południe).
   
Rychtal z 1935r Polska mapa z 1935r, obejmuje obszar począwszy od Rychtala aż po Dzietrzkowice.
   
Wieruszowskie getto. Mapa/plan z naniesionym (na obecny widok satelitarny) oznaczeniem obszaru który zajmowało żydowskie getto w okresie II wojny św w Wieuszowie (na podstawie zdjęcia i komentarzy)
   
Mapa z 1892 r Mapa swym zasięgiem obejmuje obszar okolic Ostrzeszowa, Kępna i Wieruszowa
Mapa opisana jest jako "Sheet 401. Kempen. Karte des Deutschen Reiches."
   
Wieruszów - mapa nazw lokalnych. Mapa/plan z naniesionymi nazwami lokalnymi Wieruszowa
   
   
Uwaga: Wszelkie uwagi, błędy, sugestie dotyczące działania map prosimy zgłaszać w TYM temacie na forum.


Info Mapy Reymanna - zbiór map wydawanych, przez niemieckich kartografów, w okresie 1806-1908 w skali 1:200 000. Mapy drukowane w kilku kolekcjach, oraz jako pojedyncze arkusze, obejmują swoim zasięgiem tereny od zachodniej Francji po Polskę i Litwę. Jedne z dokładniejszych i bardziej czytelnych map XIX-wiecznych, miały bardzo duży wpływ na dalszy rozwój kartografii wojskowej.
Pomimo faktu że mapy z tej serii wydawane były przez różne wydawnictwa i opracowywane przez wielu kartografów, na cześć pomysłodawcy a zarazem autora pierwszych arkuszy Daniela Reymanna, nazywano je tradycyjnie właśnie "Mapami Reymanna" (Napis Reymann's Karte, lub Reymann's Specialkarte pojawiał się na wszystkich mapach w całym okresie ich wydawania)
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mapy_Reymanna

Daniel Gottlob Reymann żył w latach 1759 - 1837. Z projektem tego rodzaju wykonania map wystąpił w 1804 r. Pierwsze publikacje nastąpiły w 1832r. trwały do 1870. Rozmiary 35X24 cm. Były wykonywane mieszanymi technikami tzn miedziorytu i litografii. Było ich 405.Często praca nad jedną mapą trwała bardzo długo, stąd rozbieżności w datowaniu. Prace wznowiono w 1874 roku ale na bazie poprzednich. Umożliwił to rozwój poligraficznych technik, gdyż poprzednie miedzioryt i litografia uniemożliwiały jakiekolwiek poprawki.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
5,369,200 unikalne wizyty